Blog

Firma MOTONITA zajmuje się sprzedażą najwyższej jakości sprawdzonych i bezwypadkowych motocykli, skuterów oraz quadów z gwarancją.

W ostatnich dniach do naszej oferty trafił kultowy już maxi skuter Yamaha T-max 560 w najnowszej i najbogatszej odsłonie Tech Max.

Postanowiliśmy przyjrzeć mu się trochę dokładniej i zestawić go z topowym modelem tajwańskiego producenta jednośladów Kymco AK550 Premium.

Pierwsze egzemplarze AK550 pojawiły się na naszym rynku w 2017 i do 2022 roku produkowane były bez większych zmian. W 2023 roku zadebiutowała nowa wersja Premium.

Yamaha może pochwalić się zdecydowanie większym doświadczeniem, gdyż pojazd jest produkowany od 2001 roku. Od samego początku skuter ten cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie na południu naszego kontynentu. Od kilku lat jest on nawet numerem jeden we Włoszech w segmencie maxiskuterów.

Czy zdecydowanie młodszy i niejapoński pojazd jest wstanie konkurować z legendą?

Naszym zdaniem Kymco w pewien sposób spoglądało na Tmaxa podczas projektowania swojego flagowca i miedzy innymi dlatego zestawiamy ze sobą te dwa pojazdy.

Zacznijmy od wyglądu. Oczywiście ile osób tyle opinii dlatego też w poniższym tekście zamieścimy [...]

    Back to top